magazin
A cannes-i filmfesztiválon 2001 óta a legjobb kutyaalakításokat külön is elismerik. A Toby Rose film- és kutyarajongó által alapított Palm Dog díjat…
továbbhír
Új magyar dokumentumfilm debütált az RTL+ streaming szolgáltatón. A Miért a kutya a legjobb barátunk? című alkotás Csányi Vilmos, az ELTE világhírű…
továbbhír
Magyar-román koprodukcióban készül Lakatos Róbert szatirikus dokumentumfilmje, jelentették be a gyártók a Thessaloniki Dokumentumfilm Fesztiválon. A…
továbbhír
Felkerült az internetre a Mancs című családi mozi új előzetese. A filmet a világhírű magyar mentőkutya története ihlette, a bemutatóra már csak…
továbbhír
Debrecenben díszelőadáson mutatják be a Fehér Istent. A közönségtalálkozón jelen lesz Psotta Zsófia és Zsótér Sándor is. A rendezvényen ideje alatt…
továbbmagazin
A Fehér Isten, amely elhozta Cannes-ból az Un Certain Regard szekció fődíját és a Palm Dogot, bár sok szempontból hordozza a rendező kézjegyét,…
továbbdosszié
Mundruczó Kornél legújabb filmje egy Kutya Pálmával és az Un Certain Regard szakció fődíjával tért haza Cannesból. Június 12-én kezdik vetíteni a…
továbbmagazin
Hogyan lehet egyszerre kétszáz kutyát mozgatni? A forgatáson mitől sápadtak le a Fehér Isten alkotói? És milyen kutyáról álmodik a tréner? Halász…
továbbhír
Pénteken este vehette át Mundruczó Kornél „Un Certain Regard” elnevezésű programban induló, Fehér Isten című nagyjátékfilmjéért a szekció fődíját. A…
továbbhír
A Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál 2001 óta nem csak a filmekről és színészi alakításokról, de a kutyákról is szól. Ebben az évben alapította Toby…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéTroy Dyer / Nyakunkon az élet